شرکت دژدیس

شرکت دژدیس

پروژه

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان قطارشهری اصفهان و حومه، مهندس جواد شعرباف در جلسه هفتگی کنترل پروژه سازمان قطارشهری اصفهان و حومه با اشاره به اهمیت توجه به موضوع تکميل خط دوم قطارشهري اصفهان و ضرورت توجه به اين مسئله اظهار داشت: در حال حاضر مديريت شهري به موضوع خط دوم قطارشهري توجه جدي صورت داده و تلاش اصلي ما اختصاص بودجه مناسب به منظور ساخت ايستگاه‌ها و تونل اين خط است.

وی با بیان اینکه ساخت همزمان ايستگاه‌ها و ساير بخش‌هاي خطوط مختلف قطارشهري اصفهان مد نظر قرار دارد، ادامه داد: اعتقاد ما اين است که اصفهان بايد به سرعت در زمينه شبکه قطارشهري به وضعيت مناسبي دست پيدا كند و با توجه به اين موضوع، آغاز هرچه سريعتر خط دوم قطارشهري نصف‌جهان در دستور كار قرار گرفت.

مشاور عالی شهردار اصفهان با اشاره به ویژگی‌هاي فني خط دوم قطارشهري اصفهان ادامه داد: طول مسير اين خط بالغ بر ۲۴.۷۵ کيلومتر بوده و اولويت فعلي مسير ايجاد خط، که شامل ۱۶ ايستگاه مياني آن بوده، ۱۴.۶ کيلومتر است.

وی با اشاره به دیگر ویژگي‌هاي خط دوم متروي اصفهان تصريح کرد: اين خط ۲۳ ايستگاه دارد که با برنامه‌ريزي صورت گرفته، قرار است در مرحله نخست ۱۶ ايستگاه از اين تعداد ساخته شده و به بهره‌برداري برسد.

شعرباف به اهمیت استفاده از تجربیات خط یک متروي اصفهان در ساخت خط دوم اشاره کرد و افزود: همه دست‌اندرکاران خط ۲ متروي اصفهان بايد استفاده از تجربيات خط يك را مد نظر قرار دهند و با استفاده از اين اندوخته ارزشمند، زمينه ساخت هرچه سريعتر اين خط را فراهم كنند.

وی درباره اهمیت استفاده از فاینانس در بحث تجهيزات و سازه‌هاي قطارشهري اصفهان افزود: يکي از موضوعات مهم درباره خط ۲ قطارشهري اصفهان، مسائل مالي بوده و بايد تلاش کنيم که موضوع تأمين اعتبارات از طريق فاينانس خارجي در بخش‌هاي تجهيزات و سازه‌هاي اين خط به سرعت و با جديت پيگيري شود.

مشاور عالی شهردار اصفهان با بیان اینکه مسائل مالي در خط ۲ قطارشهري از اهميت بسياري برخوردار است، افزود: با توجه به اين موضوع، تلاش مي‌کنيم که خط ۲ متروي اصفهان از نظر بودجه، شرايط خوبي پيدا كرده و اعتبارات مورد نظر خود را دريافت كند.

گفتنی است، با بهره‌برداری بخشی از خط يک متروي اصفهان، هم‌اکنون ۱۱ کيلومتر از خط يك متروي اصفهان حدفاصل ايستگاه قدس تا تختي از ساعت ۷ صبح تا ۱۵ هر روز در حال بهره‌برداري و استفاده شهروندان است.

فاز اول و دوم خط یک متروی اصفهان که هم‌اکنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته، از ايستگاه قدس آغاز مي‌شود و با عبور از ايستگاه‌هاي بهارستان، گلستان، شهيد مفتح، شهيد عليخاني، جابر، كاوه، شهيد چمران، شهيد باهنر و شهدا، به ايستگاه تختي مي‌رسد.

قرار است که در نیمه نخست سال ۹۶، بخش دیگری از قطارشهري اصفهان با بهره‌برداري از ايستگاه‌هاي سي و سه پل، شريعتي و آزادي تکميل شود و تا پايان سال، ساير ايستگاه‌هاي باقيمانده تا ترمينال صفه اصفهان به بهره‌برداري برسد.

 جهت دریافت آخرین اخبار قطارشهری اصفهان به آدرس‌هاي زير مراجعه فرمائيد:

کانال تلگرام: @esfahanurbanrailway

وب سایت: ghatarshahri.isfahan.ir

تلفن روابط عمومی سازمان: ۰۳۱۳۴۳۵۸۴۱۵

پروژه های دژدیس
درباره ما

شرکت دژدیس در سال 1378 توسط گروهی از مهندسان مجرب تاسیس و با تلاش مستمر در طول سالیان متمادی در اجرای پروژه های عمرانی فراوانی از قبیل سازه های بتنی صنعتی، ابنیه، آموزشی، اداری، بیمارستان، تاسیسات زیر بنائی راه سازی محوطه و انبوه سازی مسکن حضوری فعال داشته است.ما افتخار خدمت به ایران عزیز را سرلوحه عملکرد خود دانسته و در این راستا با توجه به نیاز کشور و نبود سیستم های مدرن ساخت و ساز و اتلاف زمان و مصالح در ساخت ساختمان های سنتی نسبت به استفاده از فن آوری های نوین در احداث بنا پای در راه نهاده ایم.

ادامه...